рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(5 гласови)

Слики

Линдон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го КенедиЛиндон Б. Џонсон: Наследувајќи го Кенеди

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралица (2006)

  image
  Добитничката на „Оскар“ за најдобра женска улога, Хелен Мирен носи магична изведба во „Кралица“, провокативна приказна зад една од најјавните трагедии на нашето...
 • Селма (2014)

  image
  Моќен филм на режисерката Аве Дуверно, којашто се базира на вистински настани, а ги следи најзначајните периоди од животот на познатиот борец за човекови права...
 • Жена во златно (2015)

  image
  Кога 80-годишната Еврејка Марија Алтман (Хелен Мирен) ќе дознае дека најславниот портрет на Густав Климт би требало да биде во нејзина сопственост, таа започнува...
 • Електрични живот Луја Вејна (2021)

  image
  Изванредна истинита прича о ексцентричном британском уметнику Луја Вејну, чије су разигране, понекад чак и психолошке слике помогле да се заувек промени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.