СОДРЖИНА

Фантастичен генијалец, еден од оние кои се раѓаат еднаш во сто години, тринаесет годишниот Метју Хенсон, работи на важен научен проект во Институтот Ардмор, позната истражувачка лабораторија. На ова необично момчево обичниот свет, животот не му бил лесен, а ни јасен. Здружувајќи се со својот вујко, пензионираниот професионален фудбалер, момчето гениј сфаќа дека интелектот не му го ограничил животот, па решата криминална завера и му помага на едно девојче во неволја.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све о Нини (2018)

  image
  Нина Гелд је изузетно смешна и провокативна станд-уп комичарка чија је каријера у паду а и лични живот јој је скоро потпуна катастрофа. Како би побегла од свог...
 • Streha e re (1977)

  image
 • Në pyjet me borë ka jetë (1978)

  image
 • Карневал (2020)

  image
  За време на карневалот, близу границата на Аргентина и Боливија, младиот танчар на Маламбо се подготвува за својот најважен натпревар. Кога се враќа татко му,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.