СОДРЖИНА

Во Канзас во 1880-тите, Клеј Травис некогашен стрелец, а денес ранчер, од оженет и татко на две деца, станува човек со мисија да ја одмазди смртта на синот и да ја пронајде исчезнатата ќерка. Одлучен да ја врати ќерка си дома безбедна и да ги заштити преостанатите членови на семејството, Клеј го напушта својот мирен ранч и заминува во Вичита, а после тоа во Доџ Сити, следејќи го злобниот сопственик на бордел, Лавој.

Слики

РодаденаРодаденаРодаденаРодадена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Денови на гневот (1967)

  image
  У овом шпагети вестерну из ‘67. године глуми велика звезда овог жанра Ли Ван Клиф, који глуми полу-лудог револвераша. У настојању да поврати своју репутацију...
 • Седумте величествени (1960)

  image
  Еден бандит тероризира мексиканско фармерско село секоја година. Тројца од фармерите се пратени во САД за да бараат луѓе што ќе ги заштитат. Тие најмуваат група...
 • Супербрзи влак (2022)

  image
  Најбржи влак на свијету креќе на прво путовање, но у њега је укрцан и нежељени терет: бомба која ќе експлодирати ако влак успори.
 • Cold Vengeance (1935)

  image
  When John Mason's father is killed, John is wounded. Attracted to his nurse Alice, a conflict arises between him and his friend Ben who plans to marry Alice. John...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.