рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот нè носи во раздвиженото високо друштво на Менхетен, во салоните за разубавување, на модните писти и секаде каде што има многу пари. Мери Хејнс (Мег Рајан) е модерна жена која одеднаш мора да се справи со класичен проблем: сопруг кој ја изневерува. Нејзините пријателки веднаш ѝ даваат поддршка, особено нејзината најдобра пријателка, Силви Фаулер, динамична уредничка на списание. Меѓутоа, кога Силви Фаулер ќе ја изневери довербата на Мери, нивното пријателство е потресено до темел. Сега двете жени треба да се справат со најболниот прекин - прекинот на нивното пријателство.

Слики

ЖениЖениЖениЖениЖениЖениЖениЖениЖениЖени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Космос (1996)

  image
  Космос содржи шест одделни приказни вткаени во еден игран филм. Оваа слоевита нарација заедно ја држи мистичниот грчки таксист Космос, кој се појавува во...
 • Joshy (2016)

  image
  Joshy's fiancée kills herself. 4 months later, Joshy's friends hope to cheer him up at the cabin in Ojai, CA, rented for his bachelor party weekend. Starting at...
 • Официјална конкуренција (2021)

  image
  Кога претприемач-милијардер импулсивно одлучува да создаде легендарен филм, тој го бара најдоброто. Познатата филмска режисерка Лола Куевас (Пенелопе Круз) е...
 • Имам двије маме и две тате (1968)

  image
  Некадашњи муж и жена имају нове бракове. Он се оженио лепом, младом, атрактивном женом, а она се удала за старијег музичара. Децу су поделили. Наизглед је све у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.