Оценка на корисникот: 6.6/10
(137 гласови)

СОДРЖИНА

Постављен у оквиру шездесетих година Сан Францисца, 'Роѓење змаја' је модерни филм настао по узору на класичне филмове по којима је Бруце Лее познат. Инспирацију црпи из епског и још увијек контроверзног обрачуна измеѓу перспективног Бруцеа Лееја и кунг-фу мајстора Wонга Јацка Ман-а, позната као битка која је изродила легенду.

Слики

Раѓање змајаРаѓање змаја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Samson (2018)

  image
  A Hebrew with an unusual gift of strength must respond properly to the call of God on his life in order to lead his people out of enslavement. After his youthful...
 • Борец (2007)

  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
 • Стрелец (2021)

  image
  Ранчер на границата на Аризона се обидува да заштити младо момче од Мексико кое бега од мексиканскиот картел и платениците кои го бркаат во САД.
 • Rrugicat që kërkonin diell (1975)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.