СОДРЖИНА

Radnja filma odvija se u Novom Meksiku, na prijelazu 19. u 20. stoljeće. Kroz niz scena iz prošlosti film priča priču o Jebu Randu (R. Mitchum), čija je cijela obitelj pobijena dok je još bio dijete. Nakon pokolja nalazi ga gđa Callum (J. Anderson), udovica, koja ga prima u svoju obitelj i odgoji. Kad odraste, zaljubi se u njezinu kćer, ali neki mu rade o glavi...

Слики

Прогоњен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смртоносни тајни (2005)

  денес
  image
  Лутер Скот е училишен хулиган, кој на другите ученици им продава работи кои не би смеале да ги користат, како пиво, филмови и лекови. Но кога училишниот другар ќе...
 • A Sky Too Far to See (2011)

  денес
  image
  Ken directs his graduation film "Koko ni Iru Dake" with his colleagues. The movie will be his last film as a student. While shooting the movie, Ken has conflicts...
 • Малиот лорд Фонтелрој (1980)

  денес
  image
  Седи Ерол е бистро момче, коешто безгрижно расте на улиците на Њујорк под будното око на мајка му. Неговото секојдневние ќе го наруши доаѓањето на г. Хавишам со...
 • Трговски патник (2016)

  денес
  image
  Ирански актерски пар се вселува во стан во кој претходно живеела жена со лоша репутација. Сплет на лоши околности води до настан кој комплетно ќе им го смени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.