poster

The Sea Hornet

The Sea Hornet (1951)

Режисер: Joseph Kane

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

"The Sea Hornet" was a merchant ship sunk, supposedly by a torpedo, less than a mile off the California Coast during World War Two. Six years later when his buddy is killed, attempting to blow up the sunken ship, on the orders of Suntan Radford (Adele Mara) and Tony Sullivan (Jim Davis), deep-sea diver "Gunner" McNeil (Rod Cameron) has his suspicions aroused... especially since Suntan is the daughter of the ship's captain that died when the ship sunk, and Sullivan was a crew member. Plus the fact the ship had over a million dollars in cash on board. During the course of his investigation, he becomes romantically involved with Ginger Sullivan (Lorna Gray, the singer at the swanky resort hotel on the coast near the sunken ship.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба (2013)

  image
  Џенифер Шенон е дел од една мала заедница од средната класа и живее со својот сопруг Џејсон, со ќерка си Хедер и со синот Маркус. Џенифер со една група експерти...
 • Сикарио 2: Војна без правила (2018)

  image
  Продолжение на акцискиот хит Сикарио од 2015 година. Номинираниот за Оскар Џош Бролин и добитникот на Оскар Бенисио дел Торо се повторно во своите улоги, а им се...
 • Скуби Ду! (2020)

  image
  Скуби и групата се соочуваат со најголемата мистерија досега: заговор да се пушти кучето дух Кербер во светот. Додека брзаат да ја спречат ова “кучекалипса“, тие...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.