рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 7.92/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа мрачна хумористична драма што доби „Оскар“ ја раскажува приказната за Милдред Хејс (Френсис Мекдорманд), жена на 50 и кусур години, која почнува војна со локалната полиција затоа што не можат да го решат убиството на нејзината ќерка.
„Три билборди пред Ебинг Мисури“ е хумористична драма од добитникот на „Оскар“, Мартин Мекдона („Во Бриж“). Откако поминуваат неколку месеци без да се најде виновникот за убиството на нејзината ќерка, Милдред Хејс (Френсис Мекдорманд) прави смел чекор, објавувајќи три билборди пред нејзиниот град, со контроверзна порака за Вилијам Волоуби (Вуди Харлсон), шеф на полицијата во градот. Кога се вмешува неговиот заменик, полицаецот Диксон (Сем Роквел), разгалено и насилно момче, борбата помеѓу Милдред и полицијата само се влошува.

Слики

Три билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг МисуриТри билборди пред Ебинг Мисури

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.