poster

Самохран родител: На море

Far til fire: Til søs (2012)

Режисер: Claus Bjerre
FilmBox Stars RS | 17.10.22 | 07:05

рејтинг: 3.9/10

СОДРЖИНА

Самохран татко: Семејството се подготвува за венчавката на Соси и Питер, но додека куќата е свртено наопаку, семејството итно мора да замине за Фунен и да му помогне на татко му на Питер кој е посвоител, Скипер. Скипер е во неволја, бидејќи неговиот брод, Валборг, кој со години служел како сиропиталиште, е пред распаѓање. Бродот ќе биде спасен само ако Скипер победи на годишната регата. Распоредот е густ, но Пер го убедува семејството да заминат на море, како би му помогнале на Скипер и да го спасат домот на Питер од детството. Но противничкиот брод, Медуза, игра валкано, па трката се пренесува на отворено море, со многу ветришта и големи бранови.

Слики

Самохран родител: На мореСамохран родител: На мореСамохран родител: На мореСамохран родител: На мореСамохран родител: На море

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пирати од нашата улица (2020)

  image
  Кога семејството пирати Блундербус се доселува во здодевниот Сендсбороу, соседите не се среќни. Мајкл (12) и неговиот пријател пират Били (13) се обидуваат да се...
 • Најпопуларна (2009)

  image
  Млада девојка одлучува да учествува во натпреварот Шатербокс, за да докаже дека може да биде попопуларна од непријатната колешка, но со текот на времето таа сфаќа...
 • Веќе од живота (1996)

  image
  Јацк Цорцоран, по занимању аниматор, храбар је у суочавању с туѓим али неспособан кад се ради о њему. Животом му управљају заручница и мајка а његов агент Wалтер...
 • Племе на виножитото (2008)

  image
  Шестмина туѓинци ќе ја освојат главната награда на една од најголемите интернет компании. Три девојки и три момчиња ќе добијат платено сместување во една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.