СОДРЖИНА

Криминалистички филм. Осуѓеницу за убојство, Валерие Царнс (А. Блyтх), воде у Норwицх на извршење казне кад их поплава присили да се зауставе у самостанској болници. Сестра Марy (Ц. Цолберт) увјерена је у Валериену невиност и одлучи пронаќи правог убојицу...

Слики

Грмљавина на брду

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Се што сјае (2014)

  image
  Џенифер и Дени наоѓаат едно старо кадифено мече и иако е тоа самото по себе ретко и вредно, вистинската вредност ја откриваат кога во него наоѓаат украдени...
 • Џеси Стоун: Смрт у Рају (2006)

  image
  Шеф полиције градиќа Џеси Стоун, суочава се са тајанственим убиством тинејџерке и случајем злостављане супруге,док се истовремено бори са својим...
 • Кум 3 (1990)

  image
  Во последниот дел од трилогијата „Кум“, остарениот дон Мајкл Корлеоне (Ал Пачино) се обидува да го легализира мафијашкиот бизнис и да се покае за минатите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.