СОДРЖИНА

Веќ умногоме заборављен у својој домовини, легендарни саксофоноста Тарнер у борби са годинама И са боцом, сели се за Париз у потрази за пријемчивијом публиком. Наќи ќе је у Франсису Борлеру, заљубљенику у бибап, који се спријатељује са досељеним музичаром. Борлер ќе убрзо упознати и Тарнерову мрачнију страну, укључујуќи и његову борбу са алкохолизмом, наркоманијом и депресијом. Страхујуќи за музичарев живот, обожавалац постаје његов старатељ, што доводи до кратког побољшања Тарнеровог здравља и среќе, али уз огроман емотивни напор обојице.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  денес
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  денес
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  денес
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  денес
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.