poster

Плава птица

Bluebird (2004)

драма, музика | Холандија
Режисер: Mijke De Jong
FilmBox Stars RS | 28.2.23 | 12:15

Оценка на корисникот: 7.8/10
(283 гласови)

СОДРЖИНА

Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно во врска со Мерел, тоа е дека таа е помалку зрела од повеќе од училишните другари и не припаѓа во одредена група. Ништо од ова не објаснува зошто таа станува цел на валкано, подмолно малтретирање. Доаѓа до точка каде мора да одлучи помеѓу дозволувањето на себе тоа да продолжи или конечно да се обиде да го запре тоа.

Слики

Плава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птицаПлава птица

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свет плеса (2011)

  image
  Од сценариста филма Играј Колико Те Ноге Носе стиже овај динамичан филм о надама и сновима унутар енергичног света хип-хопа. Три екипе ризикују своју будуќност да...
 • Звук метала (2019)

  image
  Keeping at bay his inner demons by devoting himself to art, metal drummer, Ruben, has been living for the moment for the past four years. Then, while on tour with...
 • Будење (2018)

  image
  Раскажано од Лив Тајлер, „Будење“е единствено и навремено филмско искуство кое го истражува односот на човештвото со технологијата и природата. Филмот е сниман во...
 • Пинк Флојд - Ѕидот (1982)

  image
  Филмот е инспириран од албумот „Ѕидот“ на групата Пинк Флојд и претставува приказна за пропаднатата рок-ѕвезда Пинк( Боб Гелдоф) кој се присетува на различни...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.