СОДРЖИНА

Два крајње различита човека – жестоко такмичарски настројен и харизматичан тркач светске класе Стив Прифонтен (Били Крадап) и његов тајанствени, али захтевни тренер Бил Боверман (Доналд Сатерленд) деле страст према спорту и потпуну посвеќеност најбољем у овој инспиративној драми заснованој на животу јунака спорта који је оставио трајан траг за собом јер је превазишао бол да би остварио немогуќе.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Манибол (2011)

  image
  Филмот „Манибол“ се заснова на вистинита приказна и го прикажува успешниот обид на менаџерот на „Оукленд А“, Били Бин, да создаде клуб за бејзбол со помош на...
 • Чекан (2010)

  image
  Чекан е спортска драма која ја опишува борбата и успехот на Мет Хамил и неговата решеност да стане шампион. Пораснат меѓу луѓе кои немаат проблем со слухот, Мет...
 • Хари Хафт (2021)

  image
  Заснован на вистинска приказна, филмот се одвива по Втората светска војна и во него игра Бен Фостер како Хари Хафт, боксер кој се борел до колегите затвореници во...
 • Борг и Мекенро (2017)

  image
  Бјорн Борг, најдобриот тенисер на светот, е на пат кон петта титула на Вимблдон во 1980-тата. Тој само треба да го победи немилосрдниот и зајадлив Џон Мекенро. Со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.