СОДРЖИНА

Ерик Богосјан ја адаптирал својата театарска драма за филм во режија на познатиот Ричард Линклатер, а драмата е инспирирана од нивните сопствени искуства. Кога една позната рок-ѕвезда го посетува родното гратче во Тексас за да се пофали со својот успех, младите губитници што ги оставил зад себе мораат не само да ја потиснат сопствената завист туку и да размислат за фрустрациите поради своите неостварени соништа. По една бурна вечер полна со пиење, секс и насилство, нивните животи неизбежно се менуваат.

Слики

Предградие

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Mother of the Lamb (2014)

  image
  Cristina (49) has spent her life taking care of her mother Carmen. Single and without a trade or friends, she grows older, year after year in her hometown. A few...
 • Јавна библиотека (2018)

  image
  Стјуарт, библиотекар кој им помага на група локални бездомници да се засолнат од бруталната зимска ноќ во бесплатната јавна библиотека. Додека Стјуарт и неговата...
 • King's Faith (2013)

  image
  While incarcerated for multiple crimes, juvenile offender Brendan King turned Christian. Now entering into his eighteenth foster family and a new high school, he...
 • Vitalina Varela (2019)

  image
  Vitalina Varela takes its title from the name of its lead actress, a Cape Verdean woman who, as per usual with Costa's non-professional actors, plays a...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.