poster

Злочиначке мисли

Thoughtcrimes (2003)

Режисер: Breck Eisner

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Живот Фреyе МцАллистер заувек ќе се променити након матурске вечери када јој се први пута Из главе јављају мистериозни, необјашњиви гласови. Дијагностикован јој је јачи облик шизофреније, па завршава у лудници где ќе провести следеќих осам година живота. Једне ноќи посеќује је доктор Мицхаел Wеллс и износи нове информације о њеном стању. Wеллс јој говори да није луда, веќ да су гласови које чује мисли људи око ње, и учи је како да искори те своје телепатске способности. Оно што јој доктор није рекао је податак да ради за организацију која брине о Националној сигурности.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Станицата на шифрите (2013)

  денес
  image
  Еден посрамотен поранешен таен агент добива задача да ја заштитува Кетрин, операторката за кодирање во една мала станица на ЦИА во еден пуст регион. Откако се...
 • Господар на прстените: Две кули (2002)

  денес
  image
  Во вториот дел на трилогијата на Толкин, Фродо Багинс и другите членови на Дружината ја продолжуваат нивната света мисија да го уништат Единствениот прстен, но по...
 • Серенити (2005)

  денес
  image
  Во оваа научнофантастична авантура, во галаксија со граѓански војни, посадата на еден брод мора да штити телепатски член кој патува со нив, а кој го гонат...
 • Светот не е доволен (1999)

  денес
  image
  Кога Агентот 007 (Пирс Броснан) е назначен да штити прекрасна наследничка (Софи Марко) на нафтено богатство, тој е катапултиран во страсна, возбудлива авантура...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.