poster

Перрy Масон: Случај незадовољнога гувернера

A Perry Mason Mystery: The Case of the Grimacing Governor (1994)

Режисер: Max Tash

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.1/10

СОДРЖИНА

Судска драма о одвјетнику Биллу МцКензиеју који уз помоќ сурадника истражује случај уморства гувернера.
Харлан Рицхардс (Кен Керцхевал) управо се налази усред предизборне кампање у којој се натјече за мјесто гувернера. Но, његова наводна љубавница Виолет Мооре (Елyсса Давалос) открије медијима да је Рицхардс имао с њом љубавну аферу док му је супруга лежала у болници. Рицхарда пак узме у заштиту његов пријатељ Билл МцКензие (Хал Холброок) и кќи Карен (Ким Јохнстон Улрицх), али несретног Рицхардса нетко убије намјестивши призориште тако да изгледа као његово самубојство. Билл и Карен одмах посумњају у полицијско извјешќе, а сама Карен осумњичи за очеву смрт гувернера Рyана Аллисона (Јамес Бролин), Рицхардсова протукандидата на изборима. Но, када и Рyана нетко убије, полиција ухити Карен, те Билл са својом пријатељицом Деллом Стреет (Барбара Хале) и приватним истражитељем Кеном Маланскyм (Wиллиам Р. Мосес) крене у опсежну истрагу која га доведе до низа закулисних политичких игара.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Агата и клетвата на Иштар (2019)

  денес
  image
  Агата патува во Багдад и дознава дека на наивниот млад архитект Макс му треба нејзината помош за решавање серија убиства во раскошната вила во која престојуваат.
 • Булевар Лондон (2010)

  денес
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
 • Досие Х: Сакам да верувам (2008)

  денес
  image
  Фокс Молдер и Дејна Скали работеле во ФБИ како партнери и меѓу нив се развил однос што довел до тоа да станат љубовници. Но тие сега веќе не се во ФБИ и започнале...
 • Агата и вистината за убивањето (2018)

  денес
  image
  Кумчето на Флоренс Најтингејл, нејзина истоименичка, го наоѓаат со скршен череп во возот за Хејстингс. Истрагата која следува е неуспешна. Негодувањето на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.