СОДРЖИНА

За време на празниците во кралството Арендел, Елза и Ана сфаќаат дека немаат сопствени семејни традиции. Сепак, има надеж кога Олаф и Свен одлучуваат да ги најдат најдобрите празнични традиции за двете сестри.
Олаф се здружува со Свен на една мисија. Ова е првата празнична сезона по отворањето на портите и Ана и Елза се домаќинки на прослава за сите во Арендел. Кога граѓаните неочекувано си заминуваат предвреме за да си ги прослават празниците во кругот на семејството, сестрите сфаќаат дека немаат сопствени семејни традиции. Па, Олаф пребарува низ кралството за да ги најде најдобрите традиции и да го спаси првиот Божик на своите пријатели.

Слики

Смрзнатата авантура на ОлафСмрзнатата авантура на ОлафСмрзнатата авантура на Олаф

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Werner - Gekotzt wird später! (2003)

  понеделник
  image
  A balls-out German animated comedy about three alcoholic friends who embark on a road trip.
 • Werner - Eiskalt! (2011)

  понеделник
  image
  'Brösel' creator of German cult comic 'Werner' contemplates about his life, work and death to overcome his biggest defeat yet in this interconnected fifty-fifty...
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  денес
  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Мичелови против машина (2021)

  денес
  image
  An animated action-comedy about an ordinary family who find themselves in the middle of their biggest family challenge yet...saving the world from the robot...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.