рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 6/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Ерик Ајдл и Џон Клиз су се удружили у овој британској фарси о малом службенику у банци који тражи да добије титулу племиќа која му по праву роѓења припада, и богатсво које иде уз то. Томи је непосредно по роѓењу замењен са америчком бебом када га је његова мајка, војвоткиња од Борнмаута, случајно оставила једне луде ноќи 60-их година. Када је Томи касније открио истину о свом пореклу много година касније, покушава на наговарање сумњивог адвоката да убије беспомоќног лажног наследника имања Борнмаута. Ствари се још више компликују јер је несуѓени војвода Томијев најбољи пријатељ, а суманута војвоткиња од Борнмаута, која ни не слути да је Томи њен прави син, не може да престане да му се набацује.

Слики

Заваѓене странеЗаваѓене странеЗаваѓене странеЗаваѓене странеЗаваѓене странеЗаваѓене стране

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Замена (2020)

  денес
  image
  Кога ѝ е наредено да оди една година на рехабилитација, актерката Кенди (Дру Баримор) ја најмува амбициозната Пола да го заземе нејзиното место. Но Пола ѝ го...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  денес
  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Девојка на лош глас (2010)

  денес
  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.