рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.45/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Шон Конери се враќа со последниот настап како Џејмс Бонд. Кога две атомски бомби се украдени од злобната организација СПЕКТРА, Агентот 007 е внесен во експлозивна и возбудлива трка да го спаси светот од нуклеарни терористи.
Остарениот Џејмс Бонд (Шон Конери) прави некарактеристична грешка за време на рутинска тренинг мисија, доведувајќи го М (Едвард Фокс) да поверува дека легендарниот британски шпион е во залез на својата кариера. М го суспендира Бонд од должност на неопределено време. Но кога членот на СПЕКТРА Фатима Буш (Барбара Карера) и нејзините колеги терористи успешно крадат два нуклеарни проектила од војската на САД, М е принуден да го врати Бонд во активна служба, сметајќи дека тој е единствениот агент којшто може да ги победи СПЕКТРА во нивната шпионска игра.

Слики

Никогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / © 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.Foto: RTL / © 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.Foto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / © 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.Никогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашНикогаш не вели никогашFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / (c) 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc. All Rights ReservedFoto: RTL / © 1983 Danjaq, LLC and Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc.Никогаш не вели никогашНикогаш не вели никогаш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наследството на Борн (2012)

  image
  Ова е светот од романите на Роберт Ладлам, каде се работи за нов херој кој искусува неверојатни работи предизвикани од претходните настани. Тој мора да ги користи...
 • Експлозивен коктел (2021)

  image
  Сем (Карен Гилан) имала само 12 години кога мајка ѝ Скарлет (Лена Хеди), елитен убиец, била принудена да ја напушти. Сем е одгледана од Фирмата, немилосрден...
 • Игра на смртта (2011)

  image
  Маркус Џоунс, агент на ЦИА, треба да собере информации за илегалните операции на трговците со оружје Френк Смир и Џон Редвал. Џоунс ќе се вработи како...
 • Џејмс Бонд 007: Само за твоите очи (1981)

  image
  Кога британски брод потонува во меѓународни води, светските суперсили почнуваат трка по товарот на бродот: контролен систем за нуклеарна подморница. И 007 (Роџер...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.