СОДРЖИНА

Кристина е менаџерка на стоковна куќа која сака да добие ново работно место во Париз. За да го импресионира сопственикот на дуќанот, одлучува да ја направи најдобрата божиќна декорација во историјата на стоковната куќа, но сфаќа дека воопшто нема инспирација. Помош бара од еден талентиран уметник и самохран татко кој од неодамна добил отказ. Додека работат заедно, нивниот однос од деловен се претвора во нешто друго, па Кристина сфаќа дека се заљубила, но дали ќе го следи своето срце или својата амбиција?

Слики

Мојот божиќен сонМојот божиќен сонМојот божиќен сон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Козје уши (2017)

  среда
  image
  Главна јунакиња је баба Стојанка која у својим шездесетим годинама замени градски живот са сеоским. Баба Стојанка живи у свом родном селу у јужном Банату, где...
 • На Мидлтон (2013)

  среда
  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Виртуелни пакао (2020)

  среда
  image
  Жељан пратилиаца, Курт Канкл је таксиста који је смислио смртоносан план само да постане виртуелан. Иако се његов узнемирујуќи пренос уживо прати на друштвеној...
 • Француски излез (2020)

  среда
  image
  Осиромашената Франсис (Мишел Фајфер), дел од високо друштво на Менхетен, ги продава последните сопствености и одлучува да живее во Париз со бесцелниот син Малком...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.