СОДРЖИНА

Божиќна романтична комедија о двоје људи који баш за Божиќ сватко на свој начин проживљавају приличне муке...
Иако је Елисе (Ј. Кинг) основала своју успјешну путну агенцију, она и њезин муж били су равноправни сувласници, но, након раставе, Дан (Л. Мунро) је жели на сваки начин натјерати да њему прода свој удио. Божиќно вријеме, доба кад су самци најрањивији, он изазива Елисе новим дјевојкама и пословним одлукама о којима је и не конзултира. Ницк (Л. Мацфарлане), с друге стране, веќ дуље вријеме очекује како ќе бити промовиран, но овај пут га претекне колега чија је дјевојка трудна и који се тиме шефовима представља као озбиљан обитељски човјек. Стога Ницк измисли да има дјевојку коју треба довести на божиќни домјенак...

Слики

Обеќање под имеломОбеќање под имеломОбеќање под имеломОбеќање под имеломОбеќање под имелом

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.