рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9.08/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Поранешниот шампион во куглање Рој Мансон кај Амишите наоѓа млад ученик по име Ишмаел и мисли дека го нашол патот назад кон успехот и богатството. Рој го води Ишмаел на еден голем турнир во Рино за да му се одмазди на својот стар ривал.
Во 1979 година, Рој Мансон бил државен шампион во куглање. За жал, набрзо по освојувањето на таа титула, му била отстранета неговата рака, откако се обидел да измами погрешни луѓе. Во последните 17 години тој живее многу несреќен живот, продавајќи опрема за куглање, а има гумена рака. Сега тој го среќава Ишмаел, млад Амиш, кој е многу талентиран куглач. Откако Рој го убедува Ишмаел да тргне со него и да го искористи својот таленти за да заработи пари во професионалното куглање, а со цел да помогне да се спаси фармата на неговото семејство, тие двајца учествуваат и почнуваат да победуваат на турнири. Сирова, а сепак смешна комедија, која на малку повеќе од половина пат станува многу посериозна.

Слики

Кралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањетоКралот на куглањето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До гола кожа (1997)

  денес
  image
  Два доскорашња радника у шефилдској челичани, Газ (Роберт Карлајл) и Дејв (Марк Еди), сада су без посла и новца. Уколико ускоро не плати алиментацију, Газ би...
 • У потрази за Ериком (2009)

  денес
  image
  Ерик Бишоп је поштар, који живи у Манчестеру и чији живот константно иде низбрдо, откако га је жена – Лили – напустила. Ерик је управо изашао из болнице након...
 • Vacanze in America (1984)

  денес
  image
  A group of students from the San Crispino school for boys take a holiday in the United States, traveling from New York trough Utah all the way to Los Angeles....
 • Even so (1989)

  денес
  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.