СОДРЖИНА

Овој филм претставува храбар и смел мјузикл што ги прославува раѓањето на шоу-бизнисот и чувството што ни се јавува кога ни се остваруваат соништата. Инспириран од амбицијата и фантазијата на оригиналниот претставник на американската поп-култура, П. Т. Барнум, филмот ја раскажува приказната за еден визионер кој од ништо успеал да направи неверојатен спектакл што стана светска сензација.
Австралискиот режисер Мајкл Грејси го има своето режисерско деби со оваа приказна, која навлегува во светот на фикцијата и е полна со заразна поп-музика, танци и прослава на преобразителната моќ на шоуменството, љубовта и вербата во себе. Грејси ги спојува оригиналните песни од добитниците на „Оскар, Бенџ Пасек и Џастин Пол („Ла-ла Ленд), со талентираната актерска екипа што ја предводи Хју Џекман, за да може на публиката да ѝ го покаже потеклото на масовната забава и да ги запознаат големите славни личности од 1870-тите.

Слики

Величествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоуменВеличествениот шоумен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Млади Карл Маркс (2017)

  денес
  image
  Са 26 г. Карл Маркс са својом супругом Џени креќе у изгнанство. У Паризу 1844. г. срешќе се с младим Фридрихом Енгелсом, сином власника фабрике, који је студирао...
 • Во потрага по Недојдија (2004)

  денес
  image
  Приказна за пријателството на Ј.М. Бари со семејството што го инспирирало да го создаде Петар Пан. Наградуваните Џони Деп, Кејт Винслет, Дастин Хофман и Џули...
 • Сѐ уште верувам (2020)

  денес
  image
  Вистинската приказна на музичката ѕвезда Џереми Камп и неговото патување меѓу љубов и загуба кое на крај ќе покаже дека секогаш има место за надеж.
 • Враќање во игра (2008)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.