рејтинг: 7.2/10
Ocjena korisnika: 8.7/10
(9 glasova)

СОДРЖИНА

Со уништувањето на Републиката почнува да владее Првиот ред. Врховниот водач Снок се обидува да го уништи отпорот и да го зацврсти своето владеење во вселената. Но џедај-мајсторот Лук Скајвокер може да го промени исходот на војната.
Првиот ред владее. Откако ја уништил мирољубивата Република, врховниот водач Снок сега им наредува на своите безмилосни легии да ја преземат контролата врз вселената. Само борците на отпорот на генерал Леја Органа ѝ се спротивставуваат на оваа тиранија, сигурни дека џедај-мајсторот Лук Скајвокер ќе се врати и ќе донесе надеж во борбата. Но, движењето на отпорот е разоткриено. Додека Првиот ред се упатува кон бунтовничката база, храбрите херои очајнички се обидуваат да избегаат...

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 152 мин

Слики

Војна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедајВојна на ѕвездите: Последниот џедај
ПРЕПОРАКИ
 • Полноќен специјалитет (2016)

  Денес
  image
  Оваа драма прикажува еден татко кој се обидува да го заштити својот син и да ја открие вистината за специјалните моќи на момчето. Тоа што почнува како бегство од...
 • Римо: Ненаоружан и опасан (1985)

  Денес
  image
  Njujorškog policajca regrutuje u borbi protiv kriminala super-tajna kvazi-vladina agencija. Pre nego što krene u borbu moraće da prođe obuku kod koreanskog Sinđu...
 • Џон Картер (2012)

  Денес
  image
  Од режисерот добитник на „Оскар“, Ендру Стентон, пристигнува „Џон Картер“, акционо-авантуристички филм, врз основа на класичниот роман на Едгар Рајс Бароус, кој...
 • Планината помеѓу нас (2017)

  Денес
  image
  Загубени по трагична авионска несреќа, двајца туѓинци мора да се поврзат за да ги преживеат екстремните елементи на далечна планина покриена со снег. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се