рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот е снимен според бестселерот на авторот Дејвид Финкел, а режијата е на Џејсон Хол, сценарист на филмот „Снајперист“. Филмот ја следи приказната на група американски војници вратени од Ирак, соочени со предизвикот да се прилагодат и да им се вратат на своите семејства и на стариот живот, а во исто време прогонувани од ужасните слики од боиштата.

Слики

Ви благодариме за службатаВи благодариме за службатаВи благодариме за службатаВи благодариме за службатаВи благодариме за службатаВи благодариме за службата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бошко Буха (1978)

  image
  Прича о најмлаѓем пиониру и партизану Бошку Бухи, родом из Вировитице. Детињство његове генерације сурово је прекинуо рат, присиливши њега и његове вршњаке да...
 • Доктор Младен (1975)

  image
  Југословенски филм из 1975. године. Режирао га је Мидхат Мутапџиќ, а сценарио је написао Раде Башиќ. Доктор Младен Стојановиќ је лекар из Приједора, воѓа...
 • Отпор (2020)

  image
  Марсел Марсо (Џеси Ајзенберг) жели живот за уметност. Током дана ради у очевој месари, овај надарени пантомимичар жели да оствари свој сан на градској малој сцени...
 • Пијанистот (2002)

  image
  Музичар, полски евреин, се обидува да го преживее уништувањето на варшавското гето во Втората светска војна.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.