poster

Печено убиство: Само десерти

Murder, She Baked: Just Desserts (2017)

Режисер: Kristoffer Tabori
AXN Spin | 30.1.22 | 22:45

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Во Лејк Иден, пекарската кралица на Минесота и сопственичка на „Куки Џар, Хана Свенсон (Алисон Свини) мора да се справи со многу повеќе отколку само со тестото за колачиња кога еден од членовите на жирито на првиот телевизиски натпревар во печење колачиња е најден мртов вечерта кога е полуфиналето. Има назнаки дека и други членови на жирито може да се цел на напад, па талентот на Хана за решавање злосторства добро доаѓа, особено со оглед на тоа што таа е членка на жирито и може да биде следната жртва. Заедно со детективот Мајк Кингстон (Камерон Матисон), со кого конечно има љубовна врска по неколку „строго детективски авантури, Хана дава сѐ од себе за да открие кој го убил намќорестиот средношколски тренер Леонард Бишоп.

Слики

Печено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десертиПечено убиство: Само десерти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Колатерал (2004)

  денес
  image
  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред...
 • Haos (2005)

  денес
  image
  Dve fine devojke iz predgrađa dolaze u kontakt sa uličnom latino kulturom u istočnom delu Los Anđelesa.
 • Мистериите на Хроникл: Крвава лоза (2019)

  денес
  image
  Следната едиција на крими подкастот на Алекс Мекферсон ги води неа и колегите од Хроникл во блискиот Меклин, каде што истражуваат смрт којашто полицијата ја смета...
 • Телефонска говорница (2002)

  денес
  image
  ТЕЛЕФОНСКА ГОВОРНИЦА е филм за она што се случува кога одговарате на телефонска говорница, а гласот од другата страна ви кажува дека ако ја затворите телефонската...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.