СОДРЖИНА

Ема открива дека традиционалниот натпревар во правење скулптури од мраз во нејзиниот роден град се укинал. За да се осигури дека натпреварот сепак ќе се одржи, таа одлучува да најде спонзори и уметници кои би учествувале. Локалниот уметник Ник отпрвин не сака да учествува, но ставот на Ема го воодушевува и тој се согласува да биде партнер во натпреварот. Заедно тие имаат шанса да победат во натпреварот, но и да добијат многу повеќе од тоа.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 10 sдесет работи кои треба да ги направиме пред да раскинеме (2020)

  image
  Кога Ебигејл, самохрана мајка на две деца, забременува после една ноќ помината на Бен, овој необичен пар ќе се обиде да се избори со новонастанатата ситуација.
 • Трите девојки (2022)

  image
  Оваа драма за полнолетство се фокусира на Мими, Ема и Ронко, девојки на врвот на женственоста, кои се обидуваат да ги исцртаат сопствените контури. Во три...
 • Мора да кажам да? (2017)

  image
  Џесика тукушто ја завршила последната книга за издавачката фирма на своето поранешно момче Мајк и се надева дека ќе премине во конкурентската издавачка куќа, но...
 • Бескрајно вљубени (2019)

  image
  Бруклин води фирму за упознавање, али јој је посао на ивици пропасти. Добија прилику да се појави у часопису, меѓутим писца чланка о њено бизнису, мора да упзна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.