рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 6.62/10
(21 глас)

СОДРЖИНА

Леон Кауфман је млади њујоршки фотограф жељан славе и брзе зараде. Он веќ годинама покушава да прогура своје фотографије, али до сада није имао веќег успеха. Његов најновији пројекат - провокативну студију о граду подржава угледна власница галерије која му нуди помоќ у објављивању фотографија. Она му предлаже да фотографише мрачну стану живота у граду да би му прередила изложбу.
Леонова потрага за црним темама доводи га на пут серијског убице Махоганија, маникаја из метроа који вреба путнике с намером да их масакрира на најстрашнији начин. Са забринутом девојком Мајом на својој страни, Леонова неуморна фасцинација Махоганијем увлачи га све дубље у тунеле метроа, и на крају у бездан зла у који ќе без упозорења бити.

Слики

Поноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смртиПоноќни воз смрти

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подмолно: Tрето поглавје (2015)

  image
  Новото поглавје на ужаснувачката хорор-серија ни прикажува како медиумот Елис Рејнер се согласува да ја користи својата дарба за да контактира со мртвите и да ѝ...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Психо (1960)

  image
  Секретарка од Феникс проневерува четириесет илјади долари од клиентот на својот вработувач, потоа бега и се пријавува во далечен хотел кој го води млад човек со...
 • Ужасна шума (2016)

  image
  Една млада жена (Натали Дормер) ја бара својата сестра близначка во една злогласна јапонска шума под планината Фуџи каде што изгубените души одат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.