рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Богати Американац Јервис Пендлетон ИИИ случајно упозна веселу 18-годишњу штиќеницу француског сиротишта Јулие Андре те јој одлучи анонимно платити школовање на факултету у Новој Енглеској. Иако она стално шаље писма свом тајанственом доброчинитељу, он јој никада не отписује. Неколико година послије посјеќује је на факултету, но још јој не жели открити свој прави идентитет. Унаточ великој разлици у годинама, они се заљубљују.
Филм је био номиниран за шест Осцара, меѓу осталим и за најбољу сценографију, најбољу оригиналну глазбу (Алфред Неwман) и најбољу оригиналну пјесму (Јохннy Мерцер за пјесму "Сометхинг'с Готта Гиве").

Слики

Даддy Лонг Легс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Zombies (2018)

  image
  Students from Zombietown are transferred to a high school in a suburban town preoccupied with uniformity, traditions and pep rallies.
 • Височините на Њујорк (2021)

  image
  Авторот на „Хамилтон“ и режисер на „Лудо богати Азијци“ ве кани на синеастички настан, каде што улиците се полни со музика и каде што малите соништа стануваа...
 • Шанса за љубов (2009)

  image
  После повторната средба со Кристина, ќерката што пред осумнаесет години ја дала на посвојување, Пејтон Макгрудер се уште ги учи основите на родителството. Во исто...
 • Новооткриена љубов (2019)

  image
  Џилијан е целосно посветена на работата, но кога добива известување дека умрел нејзиниот богат роднина за кого не ни знаела дека постои, таа открива дека има и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.