рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Батман се суочава с највеќим изазовом досад: годишњим одмором! Маскирани борац невољко допушта Батгирл и Нигхтwингу да га одведу на давно заслужени одмор од борбе против криминала, док Суперман и Лига правде бдију над Готхамом. Када Батгирл и Нигхтwинг пробуде Батманове успомене и то дословце, посјетом кључном ментору из Батманових формативних година, Бат-Тројка сусреќе старе немезе, а нападачи из средишта земље показују Суперману и остале члановима Лиге правде колико је Батман иначе заузет. Чека нас фантастична битка на двјема бојишницама док Батман, Батгирл и Нигхтwинг свладавају Банеа и Деатхстрокеа, а Лига правде уз помоќ неколико Титана тинејџера одбија напад многобројних злогласних Батманових противника и осигурава Готхаму сигурност.

Слики

Лига Праведника: Бијег из Готхам Цитyја

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  недела
  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
 • Фунан (2018)

  недела
  image
  Филм говори о борби младе мајке током Хмера револуције, да пронаѓе свог четворогодишњег сина, којег је режим отргао од породице.
 • Малата сирена: Почетокот на Ариел (2008)

  недела
  image
  Кралството Атлантика каде што музиката е забранета е местото во кое ќерката на кралот Тритон, Ариел, ја открива својата љубов во еден нелегален музички клуб, па...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  недела
  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.