рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Аби Најт, поранешна адвокатка и сопственичка на цвеќарницата „Блумерс“, има тешка недела. Аби е деверица на свадбата на една своја роднина, па не само што мора да ги среди декорациите туку и мора да открие кој убил еден гостин на свадбата.
Аби Најт е прекрасна поранешна адвокатка и сопственичка на цвеќарницата „Блумерс“. Како деверица и декоратерка на свадбата на својата братучедка, Аби се надева дека Џилијан нема повторно да избега од олтарот. Кога церемонијата поминува беспрекорно, на Аби ѝ олеснува. Но, работите одат во таинствена насока кога Аби и згодниот сопственик на бар и поранешен приватен детектив Марко го откриваат телото на Џек Сатклиф, кој се обидел да упадне на свадбата. Кога полицијата го оградува местото на злосторството и се врши аутопсија на телото, љубопитноста на Аби е посилна од неа, па таа спроведува сопствена истрага за убиството и го решава случајот.

Слики

Цвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадениЦвеќарница на мистерии: Мили пресадени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • По секоја цена (2015)

  денес
  image
  Кога пристигнува во Кина со намера да донира бубрег за својата болна внука, Дикон (Жан-Клод Ван Дам), поранешен таен агент, станува жртва на трговци со човечки...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  денес
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Смртоносна трка (2008)

  денес
  image
  Озлогласениот затворски директор го тера поранешниот затвореник Џенсен Ејмс да се натпреварува во најпопуларниот постиндустриски спорт во кој затворениците мора...
 • Ваѓење (2020)

  денес
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.