poster

The Heist

Hostile Force (1997)

акција, криминалистички | Германија, Канада, САД
Режисер: Michael Kennedy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.4/10

СОДРЖИНА

After a woman cop is shot in a burglary attempt that kills her fiancé and wounds another fellow officer, the two officers join a security agency where large amounts of cash are stored. A criminal team captures the agency and begins to break into the company vaults. Led by Mr. Rabbit and Mr. Pig, a crazed killer, the two hold the staff in the agency hostage while the rest of the team work on the vault. Geary works to get messages out to her former police cohort, who is a field agent for the firm, and fights the criminals psychologically and ultimately physically.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гордо исправен (2004)

  image
  Во „Гордо исправен“, Двејн „Карпата“ Џонсон го игра Крис Вон, пензиониран војник од специјалните сили на САД, кој се враќа во родниот град за да започне нов...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Денес умираш (2005)

  image
  Поранешен крадец кој се обидува да води чесен живот, ќе даде се од себе да се одмазди на луѓето кои му ја наместиле валканата игра.
 • Иза решетака (2021)

  image
  Прича прати лукавог преваранта који бежи од плаќеног убице. Осмишљава шему како се сакрити у полицијској станици у малом граду - али кад се убица појави на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.