рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.85/10
(52 гласови)

СОДРЖИНА

По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови сојузници тие создаваат суперхеројски тим, познат како Лига на правдата.
На Брус Вејн му се враќа вербата во човештвото и е инспириран од саможртвата на Супермен, па бара помош од неговиот нов сојузник Дајана Принс за да се соочат со еден уште поголем непријател. Бетмен и Супержена заедно работат за да најдат и да регрутираат тим од металуѓе што ќе ѝ се спротивстави на новата закана. Но, и покрај создавањето на лигата со херои во која се Бетмен, Супержена, Аквамен, Киборг и Флеш, можеби е веќе предоцна да се спаси планетата од катастрофалниот напад.

Слики

Лига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдатаЛига на правдата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  сабота
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  сабота
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  сабота
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  сабота
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.