poster

Се враќам

Volver (2006)

Режисер: Pedro Almodóvar
CineStar TV2 | 7.2.23 | 00:55

Оценка на корисникот: 8.1/10
(288 гласови)

СОДРЖИНА

Мадрид во денешно време. Раимунда е млада мајка, вредна и многу привлечна. Живее со својот невработен сопруг и со ќерката која е во фазата на средна адолесценција. Семејството нема доволно пари, па Раимунда работи на неколку работни места. Таа е многу силна жена, вистински борец, но е и многу емотивна и кревка. Чува ужасна тајна уште од детството. Нејзината сестра Соле е малку постара од неа. Заработува за живеење во нелегален фризерски салон дома. Нејзиниот сопруг ја напуштил и заминал со клиентка. Оттогаш таа живее сама. Паула им е тетка. Таа живее во селото каде се родени сите од семејството. Раимунда ја обожава својата тетка, но Соле ја известува дека тетка Паула починала. Раимунда не може да оди на погребот, затоа што кога се враќа дома од работа, го наоѓа мртвиот сопруг во кујната, со нож во градите. Нејзината ќерка признава дека го убила затоа што се напил и сакал да ја силува. Најважно за Раимунда сега е да ја спаси ќерка си. Но, не знае како. Соле неволно се враќа сама во селото и слуша дека нивната покојна мајка се вратила од оној свет за да се грижи за тетка им Паула во последните години од животот, додека била болна. Соседите толку природно зборуваат за духот на нивната мајка...

Слики

Се враќамСе враќамСе враќамСе враќамСе враќамСе враќамСе враќам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бани и Бул (2009)

  image
  Стивен е момче кое веќе со месеци не излегло од дома. Затворен во станот, тргнува на замислено патување користејќи ги спомените и сеќавањата на патувањата по...
 • Пиле со сливи (2011)

  image
  Иран, 1958 година. Инструментот на најценетиот виолинист, Насер Али Кан, се скршил. Во неможност да најде замена, животот без музика му изгледа неиздржлив. Тој...
 • Џуно (2007)

  image
  Џуно (Елен Пејџ) можеби изгледа многу паметна за своите години, но откако спие со својот соученик Бликер (Мајкл Цера), бремената тинејџерка наскоро дознава дека...
 • Девојката со искаканото куче (2021)

  image
  Ана е немажена жена и вредна банкарска работничка со хаотичен личен живот но со доволно пари за да си купи еден вид среќа. Наводниот мир во нејзиниот живот е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.