СОДРЖИНА

Рејчел Фелпс је нова власница бејзбол тима „Кливланд Индијанс“. Али њени планови за тим су прилично покварени. Жели да премести тим у Мајами због топлије климе и новог стадиона. Да би оправдала ту одлуку, тим мора да изгуби. Навелико да изгуби. Па је окупила најгоре могуќе играче. Меѓутим, упркос свему, и након првих грешака, ипак су победили, на запрепашќење гѓе Фелпс.

Слики

Прва лигаПрва лигаПрва лигаПрва лигаПрва лигаПрва лига

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почудно од фикција (2006)

  денес
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  денес
  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Се од мене (1984)

  денес
  image
  Роџер Коб (С. Мартин) е повикан на деловен состанок, на кој мора да го смени тестаментот на една милионерка која е на смртна постела. Таа цврсто е одлучена дека...
 • Најдолгата недела (2014)

  денес
  image
  Конрад Валмонт е „незрел“ њујорчанец во четириесеттите години, син од богато семејство хотелиери, кој целиот свој живот го поминал без никакви грижи и обврски....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.