СОДРЖИНА

Лучки град Сwансеа у Wалесу. Два брата, Јулиан (Ллyр Еванс) и Јеремy (Рхyс Ифанс) Леwис, по целе дане беспосличаре и тркају се украденим аутомобилима и уживају лаке дроге. Живе у заједничком домаќинству с оцем Фаттyјем (Хуw Цередиг), мајком Јеан (Ди Ботцхер) и сестром Адие (Рацхел Сцоргие), која се проституише. Незавидну породичну ситуацију додатно погорша очева несреќа на послу и чињеница да очев послодавац, бескрупулозни предузетник Цартwригхт (Wиллиам Тхомас) који је упетљан у препродају дроге, не жели Леwисовима исплатити штету. Јулиан и Јеремy одлуче му се осветити...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огнена ноќ (2019)

  денес
  image
  На осамената и нестабилна Мелинда, вработена на бензинска пумпа, ѝ е вперен пиштол од очаен маж во потрага по брзи пари. Кога грабежот оди наопаку, таа ја користи...
 • Американска пита (1999)

  денес
  image
  Откако ќе матурира, Џим одлучува да ја запроси Мишел, девојката која ја сака, а која е, иако на прв поглед мирна и традицоионална, многу заинтересирана за луд...
 • Јас и принцот 3: Кралски меден месец (2008)

  денес
  image
  Кога кралот Едвард (Крис Гир) и неговата невеста, кралицата Пејџ (Кем Хескин) се на меден месец во шумите на Белавија, откриваат дека премиерот Полониус (Тод...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.