СОДРЖИНА

Пјер Хантер, бармен са непопустљивим оптимизмом, врац́а се у свој мали родни град након смрти његових родитеља. Када се заљуби у загонетну Стелу, Пјер бива несвесно увучен у игру мачке и миша која укључује врец́у пуну новца, једног одлучног криминалца и мистерију која ц́е одредити њихове судбине. Филм Закарија Слусера, по роману Тома Друрија, је савремена прича о начинима на које се боримо да контролишемо време и судбину у универзуму који ј евеќ унапред одреѓен...

Слики

Непомична земљаНепомична земља

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тајне и лажи савршеног злочина (2010)

  денес
  image
  Филм је надахнут истинитом причом о најозлоглашенијем случају нестале особе у историји Њујорка. ТАЈНЕ И ЛАЖИ САВРШЕНОГ ЗЛОЧИНА је прича о љубави и тајанственом...
 • Агата и вистината за убивањето (2018)

  денес
  image
  Кумчето на Флоренс Најтингејл, нејзина истоименичка, го наоѓаат со скршен череп во возот за Хејстингс. Истрагата која следува е неуспешна. Негодувањето на...
 • Смртоносен меден месец (2010)

  денес
  image
  Една двојка се венчаат на Хаваите, и се упатуваат на крстарење на меден месец каде што работите одат ужасно во погрешен правец.
 • Гавранот (2012)

  денес
  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.