poster

Утрешнината никогаш не умира

Tomorrow Never Dies (1997)

акција, авантуристички, трилер | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Roger Spottiswoode

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 7.23/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Медиумскиот могул Елиот Карвер (Џонатан Прајс) планира да предизвика војна меѓу Кина и Велика Британија за да ја комплетира својата глобална медиумска империја. Џејмс Бонд му е зад петици на лудиот магнат и патува до Кина за да го сопре.
Пирс Броснан се враќа како неверојатно кул агент 007 во оваа забавна авантура. Излуден медиумски магнат (Џонатан Прајс) се обидува да ја дестабилизира светската економија со оркестрирање смртоносен двобој меѓу светските сили во обид да достигне висок рејтинг за неговиот медиумски конгломерат. Сега, Џемјс Бонд мора да му се спротивстави на овој злобен криминален гениј во адреналинска борба за да стави крај на теророт и да спречи Трета светска војна. Во овој филм играат и Мишел Јео, Тери Хачер, Џо Дон Бејкер и Џуди Денч.

Слики

Утрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умираУтрешнината никогаш не умира

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Новембарски човек (2014)

  денес
  image
  Познат под кодним именом „Новембарски човек“, Питер Деверо изузетно је опасан и врхунски истрениран бивши ЦИА агент, којег ќе мисија врло личне природе повуќи из...
 • Макс Пејн (2008)

  денес
  image
  Врз основа на легендарната, сурова интерактивна видео игра, МАКС ПЕЈН ја раскажува приказната на еден своеглав полицаец кој е одлучен да ги најде виновниците за...
 • Ивица и Марица: Ловци на вештице (2013)

  денес
  image
  Након што су као деца осетили укус крви, Ивица (Џереми Ренер) и Марица (Џема Артертон) постали су окорели осветници жељни одмазде. Сада ќе, мимо свог знања,...
 • Роки балбоа (2006)

  денес
  image
  Копнејќи одново да доживее дел од своите славни денови, одамна пензионираниот Роки планира да му се врати на рингот преку учество во неколку локални борби. Сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.