Оценка на корисникот: 7.4/10
(163 гласови)

СОДРЖИНА

Акцијата на филмот се случува во краина на пограничјето од Норвешка и Шведска, каде сретнуваме група од несмасни мажи: Оскар, Тор, Били и Затка и сите ги поврзува криминално минато. Работат во чудна фабрика, на некоја пустелија, при изработка на пластични елки. Исто така се комарџии. Како повеќето луѓе, никогаш не добиле ништо, се до сега! Ова е приказна за моментот на освојување на 1.739.361 шведски корони, бројка апсолутно неделива на четири идентични дела… и токму тогаш почнува забавата!

Слики

Џекпот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 2 пиштола (2013)

  image
  Дванаесет месеци агентот на ДЕА, Роберт „Боби Тренч (Дензел Вашингтон) и разузнавачкиот офицер на морнарицата на САД, Мајкл „Стиг Стигман (Марк Валберг) неволно...
 • 51. држава (2001)

  image
  Елмо Мекелрој е американски хемичар кој емигрира во Англија за на европскиот пазар да ја пласира својата нова дрога, наводно најдобра на светот. Мекелрој наскоро...
 • Полицијска прича 3 Суперполицајац (1992)

  image
  У наставку Полицијске приче, Чен је хонгконшки детектив који је на тајном задатку. Он ради са кинеском полицијом, не би ли ухватили малезијског нарко-боса који је...
 • Лоши момчиња (1995)

  image
  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.