poster

A Boyfriend for My Wife

Un novio para mi mujer (2008)

Режисер: Juan Taratuto

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10

Содржина

Tenso (Adrián Suar) doesn't know how to deal with his wife, Tana (Valeria Bertuccelli); how to tell her that he wants to separate because the relationship is a completely mess due to her terrible temper. She constantly lives in a bad mood: if she doesn't complain about the weather she does about the government; if she doesn't complain about the neighbors she does about the teenagers... or whatever. Carlos, a friend of Tenso, suggests him to invert the situation... and cause Tana to leave him. Tenso wonders how, and Carlos has a suggestion: to hire the Cuervo Flores (Gabriel Goity), an old irresistible seducer that will try to charm his wife until she falls in love with him, and so, the Tenso finally finds the solution to his problems...

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Петгодишна свршувачка (2012)

  image
  Свадбените планови на Том и Вајолет се прекинати поради повеќе разочарувања и изненадувања во текот на петте изминати години. Вајолет мора да се пресели во...
 • Врска за две ноќи (2014)

  image
  После ужасните врски за една ноќ, двајца странци ќе бидат завеани, после лошото невреме кое во мраз го обвил цел Менхетн. Сега се заробени во мал стан, принудени...
 • Погоди кој (2005)

  image
  Када се Тереза решила да доведе куќи вереника Сакмона Гина, на прославу 25-огод¡шњице брака својих родитеља, заборавила је да помене један мали детаљ. Он је...
 • Добре дојде сред никаде (2008)

  image
  Човек роден и порасната на јужниот брег на Франција е прогонет во северните територии, во оваа комедија на актерот, режисерот и сценаристот Дени Бун. Филип Абрамс...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.