СОДРЖИНА

Дивљи запад, 1880-их. Након што су пронаѓени мртви заповједник коњице и његова кќи, сумња падне на тамнопутог наредника Рутледгеа (W. Строде). Несретни Рутледге, који се на мети нашао понајвише због боје коже, ухиќен је, али убрзо побјегне на слободу. Меѓутим, убрзо се добровољно врати у заточеништво, како би колеге упозорио на индијанску засједу. На суду Рутледгеу у обрани помаже колега из војске, поручник Том Цантрелл (Ј. Хунтер), а о његовом јунаштву свједочи и Цантреллова љубав Марy Беецхер (Ц. Тоwерс). Ипак, лажних је свједока још више, а суѓење открива да је меѓу западњацима дубоко укоријењен расизам...

Слики

Црни наредникЦрни наредникЦрни наредник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка из воза (2016)

  денес
  image
  Савршен живот не постоји, а савршен злочин? Главна јунакиња овог трилера је Рацхел (Емилy Блунт), која свако јутро путује истим возом и пролази поред куќе у...
 • Без трага (2010)

  денес
  image
  Етјен наскоро ќе стане шеф на голема индустриска група. Во брак со прекрасната Клеменс, тој е човек кој има се. Кога ќе наиде на Патрик, другар од детството,...
 • Брат ми, ѓаволот (2012)

  денес
  image
  Во очите на Мо, нема никој покул од неговиот постар брат Рашид, па во очајнички обид да ја докаже својата машкост, Мо прифаќа една опасна работа. За жал, неговите...
 • Мистериите на Хроникл: Погрешен човек (2019)

  денес
  image
  Најдено е тело на жена која е исчезната три години. Сопругот, ослободен поради недостиг на докази, но сега сметан за виновен, бара помош од Алекс. Додека таа го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.