poster

Опасност во Бангкок

Bangkok Dangerous (2008)

акција, криминалистички, трилер | САД, Република Чешка, Тајланд
Режисер: Danny Pang, Oxide Chun Pang

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.41/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Џо (Н. Кејџ) е платен убиец кој зад себе има долга „кариера“ и е многу ценет. Тој е на тајна мисија во Бангкок, каде што во рок од еден месец мора да убие четворица мафијаши и нивниот шеф, озлогласениот Сурат (Н. Каљаруек). За полесно да се снајде, тој најмува ситен крадец од Конго (С. Јамнарм) за да му помогне во некои поедноставни задачи. Иако првенствено има намера да го убие Конго, Џо се спријателува со него на необичен начин и решава да го поштеди, особено затоа што сфаќа дека младиот човек има многу информации што му се потребни. Убавината на Бангкок почнува да го фасцинира Џо сѐ повеќе и повеќе, а кога ќе запознае атрактивна продавачка од блиската продавница, тој решава да ја напушти задачата. Сепак, тоа не значи дека Сурат се откажува од криминалните потфати ...

Слики

Опасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во БангкокОпасност во Бангкок

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Транспортер: Наслеѓе (2015)

  среда
  image
  У круговима криминалног поsемља Француске ривијере познат као најбољи возач чије услуге новац може да купи, Френк Мартин (Ед Скреин) гарантује доставу сваког...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  среда
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Хенкок (2008)

  среда
  image
  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен,...
 • Во името на кралот (2007)

  среда
  image
  Џејсон Статам го игра Фармер, едноставен човек од Кралството Ехб, чија главна задача е да се грижи за своето семејство. Меѓутоа, кога Кралството ќе го освои...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.