СОДРЖИНА

As Christmas approaches, a single mother (played by Reba McEntire) struggles to raise her son and keep up the payments on her Oregon ranch, which is difficult since she's heavily in debt. But she's a tough cookie, and proves that a steadfast attitude and an open heart go a long way in surviving the cold hearts and greed of the Scrooges around her.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потфат и слава, американски Сион (2005)

  image
  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици...
 • Непростено (1992)

  image
  Единаесет години поминале откако Били Муни го оставил оружјето и им се посветил на децата и на фармата која едвај преживува. Голема награда го примамува повторно...
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Моќ пса (2021)

  image
  Severe, pale-eyed, handsome, Phil Burbank is brutally beguiling. All of Phil's romance, power and fragility is trapped in the past and in the land: He can...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.