СОДРЖИНА

Кога за децата Џејн и Мајкл, богатото и арогантно семејство Бенкс мора да ангажира нова дадијарка, тие се пријатно изненадени од пристигнувањето на волшебната Мери Попинс во оваа безвремена класика на „Дизни“.
Придружете ѝ се на совршената Мери Попинс (Џули Ендрус) кога таа волшебно ја претвора секоја обврска во игра и секој ден го прави неверојатна авантура. Попатно ќе бидете маѓепсани од незаборавните ликови, како што е талентираниот оџачар Берт (Дик ван Дајк). Веднаш ќе го засакате секој миг од оваа безвремена класика на „Дизни“.

Слики

Мери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери ПопинсМери Попинс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.