рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6.44/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Живеејќи мирен живот на село со својот маж поет (Хавиер Бардем), една млада жена (Џенифер Лоренс) започнува да се чувствува загрозена кога доаѓањето на еден мистериозен пар (Ед Харис и Мишел Фајфер) го нарушуваат нивниот мирен живот.
Една млада жена (Џенифер Лоренс) пропаѓа во лудило и параноја кога нејзината селска куќа е нападната од серија недобредојдени гости. Сите тие имаат мистериозна врска со нејзиниот сопруг (Хавиер Бардем), поет кој се мачи со писателска блокада. Играат Ед Харис, Мишел Фајфер, Брајан Глисон и Домнеил Глисон. Сценариото и режијата се на Дарен Аронофски („Реквием за еден сон“, „Црниот лебед“).

Слики

Мајка!ParamountМајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!Мајка!

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоумран (2013)

  понеделник
  image
  Еден професионален бејзбол играч има проблем со зависност и е присилен да оди на рехабилитација во родниот град, каде искрено размислува за своето минато и...
 • Добри намери (2019)

  понеделник
  image
  Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се...
 • Балон (2018)

  понеделник
  image
  Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги...
 • Џак брашна (2012)

  понеделник
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.