СОДРЖИНА

Омилениот мачор на светот, Гарфилд, ја почнува својата инвазија на Британија, носејќи хаос во целото Обединето Кралство. Тој ја помина големата бара (заедно со кутрето Оди) за да го изненади својот сопственик Џон Арбакл, кој се наоѓа во Лондон за да ја запроси својата девојка, ветеринарката Лиз Вилсон.
Гарфилд дојде... виде... и ги освои Биг-бен, Бакингемската палата, Скотланд јард и неговото омилено јадење: пита со мелено месо (добро, не е лазања, ама не можете сѐ да добиете). Во оваа мачорска авантура, Гарфилд го заменува местото со Принц, кралскиот мачор кој тукушто наследил замок. Сега замокот му припаѓа на Гарфилд, па во него тој ужива во кралскиот третман.
Сепак, водачот никогаш не може да биде мирен. Лорд Даргис, кој е следен во лозата наследници на замокот, сака да го отстрани Принц/Гарфилд. А поголемиот, подобриот и посовршен мачорски свет на Гарфилд се превертува наопаку во оваа приказна за двајца мачори.

Слики

Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Нико 2: Мали брат, велика невоља (2012)

  image
  Зато се јако изненади када му његова мама каже да је упознала једног потпуно обичног, али доброг соба који се зове Лука и који има малог сина Винка. Следеќа вест...
 • Астерикс: Градот на боговите (2014)

  image
  Откако успеале да ја покорат цела Галија, Римјаните мака мачат со малото село во кое живеат надалеку познатите и силни јунаци Астерикс и Обеликс. Незадоволен со...
 • МАДАГАСКАР: БЕГСТВО ВО АФРИКА (2008)

  image
  Продължението на култовия анимационен филм “Мадагаскар” ни пренася за кратко назад във времето, където научаваме как Алекс лъва е заловен от ловци и след това...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.