СОДРЖИНА

Омилениот мачор на светот, Гарфилд, ја почнува својата инвазија на Британија, носејќи хаос во целото Обединето Кралство. Тој ја помина големата бара (заедно со кутрето Оди) за да го изненади својот сопственик Џон Арбакл, кој се наоѓа во Лондон за да ја запроси својата девојка, ветеринарката Лиз Вилсон.
Гарфилд дојде... виде... и ги освои Биг-бен, Бакингемската палата, Скотланд јард и неговото омилено јадење: пита со мелено месо (добро, не е лазања, ама не можете сѐ да добиете). Во оваа мачорска авантура, Гарфилд го заменува местото со Принц, кралскиот мачор кој тукушто наследил замок. Сега замокот му припаѓа на Гарфилд, па во него тој ужива во кралскиот третман.
Сепак, водачот никогаш не може да биде мирен. Лорд Даргис, кој е следен во лозата наследници на замокот, сака да го отстрани Принц/Гарфилд. А поголемиот, подобриот и посовршен мачорски свет на Гарфилд се превертува наопаку во оваа приказна за двајца мачори.

Слики

Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2Гарфилд 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Повратак у Оз (2014)

  денес
  image
  Анимирани и синхронизовани мјузикл Повратак у Оз је заснован на авантуристичким књигама чији је аутор Роџер Стантон Баум, праунук Л. Франка Баума. Наставак једне...
 • Магичниот костим за Николас (2020)

  денес
  image
  Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот...
 • Отац (2012)

  денес
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.