СОДРЖИНА

Речиси никој нема чуено за родниот град на надуениот, потенцијален бродвејски режисер Корки Сент Клер, Блејн во Мисури. Но Корки очекува Блејн да биде неговата карта за Бродвеј, кога го подготвува локалното шоу за 150-годишнината на градот.
Градот Блејн во Мисури ја прославува својата 150-годишнина, па нема подобра причина за правење шоу. Корки Сент Клер, моменталниот водач на локалната театарска група на Блејн, добива задача да направи мјузикл за големата историја на градот, наречен „Црвено, бело и Блејн“, во кој ќе се појават разните градски театарски таленти. Корки некако успева да убеди еден голем театарски продуцент од Њујорк да прати претставник да го гледа шоуто. Можно ли е „Црвено, бело и Блејн“ да се прикажува на Бродвеј?

Слики

Чекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманЧекајќи го ГафманWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.