рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 4/10

СОДРЖИНА

Црна комедија о Фелиxу Фармеру (Р. Муллиган), врхунском холивудском продуценту, чији филмови никад нису губили на благајнама - до сада. Ожењен је са Саллy Милес (Ј. Андреwс), казалишном, филмском и телевизијском звијездом. Имају двоје дјеце, куќе у Малибуу и на Бел-Аиру. За њих говоре да су савршени холивудски пар - све до сада. Након финанцијске пропасти његова посљедњег филма, напушта га жена и одводи дјецу, роллс-роyце, тајницу и кухара. Очајни Фелиx одлучи доснимити и премонтирати филм...
"Пасји синови" дјело су америчког редатеља, сценариста и продуцента Блакеа Едwардса (1922.-2010.), најпознатијег по серији филмова о Пинку Пантхеру. Едwардс успјешно спаја комедију и драму у циничном приказу Холлywоода.

Слики

Кучкини синовиКучкини синовиКучкини синовиКучкини синовиКучкини синови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.