Содржина

Една од најголемите хорор франшизи на сите времиња се враќа по осми пат. Осмиот филм во серијалот „Сложувалка на стравот“ ни ги носи познатата приказна и уште попознатиот убиец. Тела почнуваат да се појавуваат во градот, а секое од нив сведочи за ужасна и грда смрт. Во текот на истрагата доказите упатуваат на еден човек - Џон Крејмер. Како е можно тоа? Човекот познат како Џигсо е мртов повеќе од една деценија.

Слики

Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8Сложувалка на стравот 8

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пила 5 (2008)

  image
  Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре, које тестирају моралност...
 • Пурпурни реки (2000)

  image
  Ниманс, искусен полициски детектив, е испратен во мал универзитетски град на Алпите каде е пронајдено осакатено тело. Поручникот Керкеријан, арогантен млад...
 • Пурпурни реки 2: Ангели на апокалипсата (2004)

  image
  Инспекторот Ниманс истражува серија ритуални убиства во кои жртвите се распнати на крст. Се здружува со младиот офицер Реда, кој се вклучува во случајот откако...
 • Спирала на стравот: Ново поглавје на сложувалката (2021)

  image
  Под будното око на ценетиот полициски ветеран Маркус (Семјуел Л. Џексон), храбриот детектив Езекил Зик Бенкс (Крис Рок) и неговиот партнер (Макс Мингела) ја...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.