рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.05/10
(22 гласови)

СОДРЖИНА

Една чистачка во една тајна американска владина лабораторија во 1962 г. се спријателува со едно вонземско водно суштество кое таму е држено спротивно од својата волја. Со тек на време, таа и нејзините пријатели одлучуваат да му помогнат.
Од мајсторот за раскажување приказни, Гиљермо дел Торо пристигнува овој филм кој претставува необична бајка што се одвива во Америка од Студената војна во 1962 година. Приказната ја прикажува Елиза Еспосито (Сели Хокинс), нема чистачка во еден таинствен владин објект. Таа живее едноставен живот, опкружена претежно со добри луѓе, како што се нејзиниот сосед (Ричард Џенкинс) и колешката (Октавија Спенсер). Сето тоа се менува кога во лабораторијата е донесено едно амфибиско суштество (Даг Џонс) за врз него да се вршат експерименти. По неколкуте средби, Елиза и суштеството почнуваат да се поврзуваат, па таа е подготвена да стори сѐ за да го заштити.

Слики

Обликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водатаОбликот на водата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ловец (2011)

  image
  Мартин е платеник најмен од мистериозна биотехнолошка компанија и оди во дивината на Тасманија за да го лови последниот тасманиски тигар. Филмот сликовито го...
 • Парадајс Хилс (2019)

  image
  Во провокативното режисерско деби на Алис Вадингтон, младата Ума (Ема Робертс) се буди едно утро во Парадајс Хилс, првокласна институција што се наоѓа на осамен...
 • Принц Валијант (1997)

  image
  У Цамелоту, дворцу краља Артура, витез Гаwаин рањен је у двобоју, те се његов млади штитоноша Валиант (С. Моyер), да би му сачувао част, бори под Гаwаиновим...
 • Ловци (2013)

  image
  Замислите да сви артефакти из бајки и митова, од Златног руна па до Пепељугине ципелице, заиста постоје. Па, то је истина. И веќ вековима чланови тајног друштва...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.